Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Донецька обласна державна адміністрація
Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Міжвідомча регіональна програма «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки»

На Донеччині триває реалізація заходів міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки». 22 жовтня на замовлення департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації у змішаному форматі (офлайн та онлайн) проведено другий семінар з питань впровадження у господарську діяльність моделей невиснажливого господарювання та екологічно дружніх технологій.

Захід відбувся з дотриманням протиепідемічних вимог.

Дружк 1 min

Загалом до роботи долучилися біля 40 учасників: представники профільних департаментів облдержадміністрації, науковці, викладачі, працівники фермерського господарства та аграрії, представники громадських об’єднань, члени профільних спілок, Клубу органічного землеробства тощо.

У ході зустрічі презентовані досягнення у реалізації регіональних природоохоронних програм у Донецькій області, зокрема, щодо формування та розвитку  екологічної мережі в Донецькій області, а також досвід освітніх установ регіону щодо формування екологічно-орієнтованого кадрового потенціалу, урахування екологічної складової в освіті дорослих. Наголошено на інноваціях, які вже мають позитивний відгук від працівників освіти регіону, що свідчить про успішну практичну реалізацію окремих кластерів.

Жвавий інтерес викликав порівняльний аналіз впровадження методів українського та німецького органічного землеробства, зокрема досвід поки що єдиного виробника органічної продукції на Донеччині. У цьому контексті обговорені шляхи можливого розширення галузі. Акцентовано на перевагах раціонального землекористування та технологій вирощування культур без мінеральних добрив.Окремо висвітлено питання недопустимості «заліснення» степових ділянок на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду України.

У фокусі уваги учасників була й інформація про агроосвіту майбутнього, зокрема підготовку висококваліфікованих кадрів для сучасного агробізнесу на прикладі освітньої програми «Агрокебети». Розглянуте питання «зеленого офісу», надані рекомендації щодо раціонального використання та споживання ресурсів.Презентовано досвід успішного садівництва та бджолярства, що зокрема висвітлювався через призму екологічної безпеки.

У ході дискусійної панелі учасники обговорили перспективи розвитку моделей невиснажливого сільського господарства у Донецькій області та дійшли висновку, що екологічна безпека при використанні сучасних технологій має бути одним з основних щаблів.

Захід сприяв налагодженню партнерських зв’язків задля подальшого впровадження у господарську діяльність моделей невиснажливого господарювання та екологічно дружніх технологій.

Дружк 2 min