Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Донецька обласна державна адміністрація
Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Міжвідомча регіональна програма «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки»

20 жовтня в межах реалізації Міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки» на базі Луганського національного аграрного університету у змішаному форматі (офлайн та онлайн) проведено семінар щодо впровадження у господарську діяльність моделей невиснажливого господарювання та екологічно дружніх технологій. Загалом до роботи долучилися близько 45 учасників: науковці, викладачі, працівники фермерських господарств, представники агропромислової галузі, екологічних громадських об’єднань, члени Спілки бджолярів та Клубу органічного землеробства Донеччини.

Семінар організовано за  рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

У ході роботи були розглянуті основні регіональні природоохоронні програми, які реалізуються у Донецькій області, досвід освітніх установ регіону щодо екологічної просвіти населення, деякі аспекти утилізації відходів промислових підприємств у контексті сучасної інноваційної економіки. Увагу зосереджено на особливостях застосування мікробіологічних препаратів в органічному землеробстві та перспективах розвитку моделей невиснажливого сільського господарства у Донецькій області. Неабиякий інтерес серед учасників викликав порівняльний аналіз впровадження методів українського та німецького органічного землеробства, а також інформація про екологізацію аграрного бізнесу та модель екологічної мережі як природоохоронної організації.

Слов 1

Не залишилося поза увагою питання недопустимості «заліснення» степових ділянок на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду України (наукове бачення і законодавче обґрунтування). Наголошено на ресурсозбереженні як моделі невиснажливого господарювання. Окремо висвітлено питання теорії та практики раціонального землекористування та технологій вирощування культур без мінеральних добрив. Також під час семінару був представлений досвід успішного землеробства та бджолярства, що зокрема висвітлювався через призму екологічної безпеки при використанні сучасних технологій.

Слов 2

Проведений семінар дозволив окреслити перспективи подальшої сумісної роботи фахівців різних ланок та галузей задля впровадження у господарську діяльність моделей невиснажливого господарювання та екологічно дружніх технологій.

Семінар проводився з дотриманням усіх карантинних норм та вимог, що регламентовані для виконання на території Донецької області.

Слов 3