Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Донецька обласна державна адміністрація
Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Міжвідомча регіональна програма «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки»

1 жовтня 2020 року у місті Святогірськ Департаментом екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації був проведений інтерактивний семінар «Впровадження основ органічного сільськогосподарського виробництва».

Перша частина заходу, яка була присвячена проблемам державного регулювання у сфері розвитку органічного землеробства в Україні, розпочалась вітальним словом Яни Юріївни Дьякової, заступника директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА. У своєму виступі вона розповіла присутнім про реалізацію регіональних природоохоронних програм в Донецькій області.

Перспективам розвитку органічного сільського господарства у Донецькій області була присвячена доповідь Олександра Валентиновича Дзигіма,  заступника директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА.

Про родючість ґрунту та екологічне агровиробництво доповів Віктор Олексійович Зуза, кандидат сільськогосподарських наук, завідуючий лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського».

Завершив першу частину семінару виступ  Ганни Іванівни Рєзнікової, начальника відділу земельних відносин, надр та водних ресурсів Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА на тему: «Про заходи Регіональної цільової програми щодо здійснення розчистки та регулювання русел річок на 2018–2022 роки».

Тема другої частини семінару: «Перехід фермерських господарств на органічні методи господарювання: обмін досвідом».

Доповідач Тетяна Василівна Морозова, кандидат біологічних наук,  доцент, експерт з питань екологічної безпеки Міжрегіонального центру наукових досліджень та експертиз поділилася з присутніми добіркою методичних рекомендацій щодо впровадження системи органічного сільськогосподарського виробництва.

1 свят

Неабиякий інтерес викликала доповідь Наталії Вікторівни Тітомир, керівника ТМ «Біополе – органічні продукти», яка представила учасникам семінару власний досвід ведення органічного виробництва.

Про відновлення родючості ґрунтів шляхом впровадження засад органічного землеробства розповіла учасникам семінару Тетяна Василівна Вечерська, директор Клубу органічного землеробства.

Про розробку і застосування у виробничій діяльності технології переробки та утилізації курячого посліду для продукування високоякісного компосту доповів Олександр Володимирович Момот, заступник директора ТОВ «Слов’янська хохлушка», керівник проекту з виробництва органічних добрив.

На завершення заходу організатори запропонували учасникам семінару взяти участь у діловій грі «Переваги органічного виробництва», яка завершилась активним дискурсом.

2 свят