Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Донецька обласна державна адміністрація
Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Міжвідомча регіональна програма «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки»

У межах XХVIII щорічної всеукраїнської конференції Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України», яка цьогоріч проходила в Донецькій області протягом 21–26 вересня, відбулась виставка «Освітні здобутки Донеччини». Під час роботи виставкових експозицій були представлені учнівські проєкти та кращі практики регіону, серед яких і ті, які реалізовуються в межах міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки». Матеріали за напрямом «Екологічна дидактика» презентувала кафедра природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Зокрема, учасникам конференції презентовані інформаційні буклети екологічної тематики, розроблені учнями 10-11 класів; лепбуки екологічного спрямування для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку; екопазли для учнів початкової школи, а також розроблену творчою групою вчителів біології та екології ЗЗСО м. Маріуполь гру «Екодоміно». Крім цього, були презентовані узагальненні матеріали етнокраєзнавчого фестивалю «Люби і знай свій рідний край».

Неабияке враження на гостей справив проєкт учня Краматорського Ліцею № 4 «Успіх» Ігора Дахова «Удосконалення збору та переробки полімерних відходів у містах», який був представлений на (ІІІ) обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з екології у січні 2020 року та отримав схвальні відгуки й перемогу в номінації «Улюблені проекти громадськості 2019-2020» на Міжнародному конкурсі StarT (Фінляндія). У межах роботи над проєктом учнем був розроблений пристрій для стискання полімерних відходів. Такий винахід – приклад того, що учнівська молодь не просто цікавиться проблемами довкілля, а й сама готова продукувати рішення для розв’язання суспільством складних екологічних проблем.