Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Донецька обласна державна адміністрація
Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Міжвідомча регіональна програма «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки»

2020

Запрошуємо взяти участь у обласному щорічному етнокраєзнавчому фестивалі «Люби і знай свій рідний край».

Фестиваль відбувається у рамках реалізації заходів Міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки».

09 грудня на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у змішаному форматі (онлайн та офлайн) відбулось урочисте нагородження переможців веб-конкурсу інформаційних бюлетенів та веб-вітрин, присвячених подіям та заходам природоохоронного спрямування, який проходив на замовлення департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА в межах реалізації міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки».

08 грудня в межах реалізації міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки» у змішаному форматі відбулось засідання журі веб-конкурсу інформаційних бюлетенів та веб-вітрин, присвячених подіям та заходам природоохоронного спрямування. Серед членів журі – спеціалісти департаменту екології та природних ресурсів, департаменту освіти та науки Донецької ОДА, педагоги-науковці, представники громадських організацій.

У рамках виконання Міжвідомчої регіонально програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки» на території збагачувальної фабрики «Свято-Варваринська»  (Покровський район) відбувся інтерактивний семінар «Сучасні технології енергоефективності та ресурсозбереження».

Участь у семінарі взяли представники органів місцевого самоврядування, установ ЖКГ, працівники закладів освіти, комунальних установ, науковці, представники агрогосподарств, бізнес структури, природоохоронні громадські організації. Окрім присутніх у залі, до семінару приєднались більше 30 онлайн учасників (на платформі ZOOM).

4–5 листопада у м. Краматорську в межах реалізації міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки» за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для освітян області проходили семінари щодо впровадження системи роздільного збирання побутових відходів на позакласних виховних заходах у закладах освіти. Загалом до роботи впродовж двох днів долучилися понад 100 осіб: педагоги загальноосвітніх навчальних закладів, керівники натуралістичних гуртків закладів позашкільної освіти, представники громадськості, науковці, експерти в зазначеній галузі з різних куточків України. Захід відбувався у форматі онлайн та офлайн із дотриманням протиепідемічних вимог.

На Донеччині триває реалізація заходів міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки». 22 жовтня на замовлення департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації у змішаному форматі (офлайн та онлайн) проведено другий семінар з питань впровадження у господарську діяльність моделей невиснажливого господарювання та екологічно дружніх технологій.

20 жовтня в межах реалізації Міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки» на базі Луганського національного аграрного університету у змішаному форматі (офлайн та онлайн) проведено семінар щодо впровадження у господарську діяльність моделей невиснажливого господарювання та екологічно дружніх технологій. Загалом до роботи долучилися близько 45 учасників: науковці, викладачі, працівники фермерських господарств, представники агропромислової галузі, екологічних громадських об’єднань, члени Спілки бджолярів та Клубу органічного землеробства Донеччини.

1 жовтня 2020 року у місті Святогірськ Департаментом екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації був проведений інтерактивний семінар «Впровадження основ органічного сільськогосподарського виробництва».

Перша частина заходу, яка була присвячена проблемам державного регулювання у сфері розвитку органічного землеробства в Україні, розпочалась вітальним словом Яни Юріївни Дьякової, заступника директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА. У своєму виступі вона розповіла присутнім про реалізацію регіональних природоохоронних програм в Донецькій області.

У межах XХVIII щорічної всеукраїнської конференції Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України», яка цьогоріч проходила в Донецькій області протягом 21–26 вересня, відбулась виставка «Освітні здобутки Донеччини». Під час роботи виставкових експозицій були представлені учнівські проєкти та кращі практики регіону, серед яких і ті, які реалізовуються в межах міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки». Матеріали за напрямом «Екологічна дидактика» презентувала кафедра природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Традиційно у треті вихідні вересня мільйони волонтерів по всьому світу долучаються до глобального прибирання планети, щоб своїми діями не лише зменшити кількість сміття, але й показати приклад іншим.

Любите сімейний відпочинок на природі? – А чи прибираєте сміття за собою?

У межах реалізації міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки» 27 серпня відбувся фінальний етап та урочисте нагородження учасників і переможців етнокраєзнавчого фестивалю «Люби і знай свій рідний край», який організований Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти за підтримки департаменту освіти і науки на замовлення департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

01 вересня у межах реалізації Програми поводження з відходами в Донецькій області на 2016-2020 роки та Міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини» на 2020-2025 роки за підтримки Донецької облдержадміністрації відбулось урочисте вручення учням перших класів шкіл, які відремонтовані в рамках проєкту «Велике будівництво», подарункових комплектів — екологічних пазлів «Збережи природу».