Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Донецька обласна державна адміністрація
Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Міжвідомча регіональна програма «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки»

30 листопада відбулась церемонія нагородження переможців Донецького обласного етнокраєзнавчого фестивалю «Люби і знай свій рідний край» у місті Краматорськ.

Метою Фестивалю є підвищення рівня екологічної свідомості дітей та учнівської молоді, формування активної позиції у збереженні довкілля, виховання любові до рідного краю, популяризація екологічного способу життя.

Організатором, ідейним натхненником Фестивалю є Департамент екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації. Фестиваль «Люби і знай свій рідний край» відбувся у рамках реалізації Міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки» Донецької обласної державної адміністрації. Партнером фестивалю є Всеукраїнська екологічна ліга.

У Фестивалі цього року взяли участь понад 400 дітей – учні загальноосвітніх закладів освіти, вихованці гуртків Донецького обласного еколого-натуралістичного центру. Усі роботи учасників розміщені у електронному каталозі фестивалю та на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА.(докладніше: https://ecoprosvita.org.ua/diialnist/festyval )

Програма заходів була дуже насиченою. Діти і дорослі відвідали регіональний ландшафтний парк « Краматорський» - справжню перлину природоохоронних територій Донеччини, взяли участь в пізнавальній екскурсії та захопливому квесті, ознайомились з дослідженнями переможців та виставкою робіт учасників конкурсу веб-вітрин.

З привітальним словом до учасників та гостей обласного Фестивалю звернулись Сергій Натрус, директор Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА, Олена Барабанова, вчений секретар Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги. У церемонії нагородження взяло участь близько 200 дітей з усіх куточків області. Це переможці у 5 номінаціях:

  • дослідження флори і фауни рідного краю.
  • пам’ятки та об’єкти природної та історико-культурної спадщини.
  • екологічні проблеми малих річок донецької області та шляхи їх розв’язання.
  • археологічні та геологічні пам’ятки.
  • природні ландшафти.

Переможці отримали у подарунок науково-пізнавальну літературу природоохоронного спрямування, зокрема, тритомну «Екологічну енциклопедію» дипломи переможців. Всі учасники заходу отримали заохочувальні подарунки від Департаменту екології, Всеукраїнської екологічної ліги та Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта». Особливе захоплення юних дослідників викликало рішення щодо розчищення двох водних об’єктів, які обстежували діти. Про таку можливість сказав Сергій Натрус у заключному слові: «дослідження дітей щодо болючих екологічних проблем не мають залишатись на папері. Ми будемо реалізовувати у громадах найцікавіші проекти щодо моніторингу стану довкілля, поводження з відходами та відновлення водних об’єктів».

 Дивитися фото...