Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Донецька обласна державна адміністрація
Зворотний звʼязок:
ecoprosvitadn@gmail.com
Міжвідомча регіональна програма «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки»

Проєкт реалізує ГО «Молодь сходу України» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

 

Проблема

Несанкціоновані сміттєзвалища є джерелом інтенсивного забруднення земель, атмосфери та підземних вод. Вплив на територію, умови землекористування і геологічне середовище проявляється у відчуженні земель, порушенні території й зміні рельєфу під час будівництва, можливій активізації екзогенних процесів, зміні гідрогеологічних характеристик і умов поверхневого стоку, небезпеці розвитку ерозії, збільшенні навантажень на ґрунти, формуванні специфічних техногенних зон, забрудненні ґрунтів нафтопродуктами.

На стихійних сміттєзвалищах не ведеться облік відходів, що унеможливлює забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, екологічної безпеки навколишнього природного середовища, запобігання розвиткові небезпечних геологічних процесів і явищ.

Питання екологічно безпечного поводження з побутовими відходами згідно з Програмами поводження з відходами у Донецькій області 2016-2020 роки та Луганській області з 2009-2020 роки є досить гострим, зокрема, через: недостатню оснащеність контейнерами та незадовільний технічний стан більшості з них, що погіршує ефективність послуг по збору відходів; відсутність системи збору небезпечних компонентів побутових відходів. Подальше утворення та стихійне виникнення сміттєзвалищ твердих побутових відходів без будівництва та облаштування спеціальних полігонів є незаконним та небезпечним.

Мета проєкту

Проведення громадської інвентаризації несанкціонованих сміттєзвалищ в цільових громадах, здійснення інформаційної роботи з мешканцями для виявлення та усунення фактів порушення природоохоронного законодавства у сфері поводження з побутовими відходами.

Діяльність

  • консультаційні зустрічі за участі місцевих мешканців та представників органів влади;
  • проведення громадської інвентаризації несанкціонованих сміттєзвалищ;
  • аналіз отриманих результатів;
  • розроблення пропозицій до місцевих органів влади;
  • інформаційно-просвітницькі заходи.

 

Учасники

Мешканці Добропільської ТГ (Донецька область), Біловодської, Рубіжанської, Щастинської територіальних громад (Луганська область).

 

Результати

Результатом проєкту стануть матеріали громадської інвентаризації несанкціонованих сміттєзвалищ, пропозиції покращення ситуації до місцевих органів влади, інформаційні матеріали для вчителів та дітей, підвищення рівня обізнаності з питань поводження з відходами серед мешканців цільових громад.

Для довідки:

Проєкт «Громадська інвентаризація несанкціонованих сміттєзвалищ» реалізується ГО «Молодь сходу України» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

ico pdf